Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie, a My Wam pokażemy: Krasnoludki są na świecie!

Z okazji Dnia Dziecka zabraliśmy dzieci i Milusia w pewne bajkowe miejsce. Nie była to ani zatłoczona sala zabaw, ani park rozrywki z tłumami ludzi, jak to w Dzień Dziecka bywa. Dopóki nie mieliśmy psa, właśnie takie miejsca wolały dzieci. Teraz, pojechaliśmy do parku, ale nie takiego zwykłego parku, a do Parku Bajek – miejsca, które odkryliśmy w pandemii COVID-19, kiedy dalsze podróże nie były możliwe.
Wiecie co najbardziej lubią dzieci? Bajki oczywiście! Co jeszcze? No jasne, że lody! No i co jeszcze? Place zabaw, przestrzeń i swobodę! To wszystko znaleźć można w Parku Bajek w Dębskiej Kuźni blisko Opola.

Ogród jest przepięknie utrzymany. Nie płaci się za wstęp, można wchodzić ze zwierzętami, a do tego zjeść najlepsze lody na świecie w lodziarni Gustoria, posiadającej w ofercie ogromną ilość smaków do wyboru. W parku spotkacie krasnoludki, wilka i czerwonego kapturka i wiele innych postaci z bajek. Przy figurkach można poczytać krótkie bajeczki i zabawne wierszyki, a przy okazji poćwiczyć czytanie z dziećmi, zajrzeć do chatki Baby Jagi, przejechać się kolorowym pociągiem, zgubić i pobawić w chowanego w labiryncie, poszaleć na placu zabaw, zagrać w ogromne szachy.

Rosną tutaj różne odmiany warzyw, owoców i innych roślin, jak na przykład tytoń, jest też słynna rzepka, którą ciągnął i dziadek i babka i mruczek i kruczek.

Można pospacerować, poleżeć na leżakach, oczywiście przy wyśmienitej kawie i innych pysznościach serwowanych z własnej wytwórni, według tradycyjnych receptur. Są tu wiaty do grillowania i urokliwe stoliki z krzesełkami, gdzie można posiedzieć w gronie bliskich, a nawet zorganizować rodzinną uroczystość.
Oprócz ogrodu z tymi wszystkimi atrakcjami, z rzeczką, stawkiem rybnym, znajduje się tu niewielka zagroda ze zwierzątkami. Na polanie pasą się barany i konie, spotkacie tu też króliczki, kurki, wiewiórki, wielkiego i groźnie wyglądającego czarnego indora i taplającą się w błotku świnkę.

GUSTORIA ul. Daniecka 6
46-053 Dębska Kuźnia