Sztuka odnajdywania piękna. Sztuka inspiracji. Sztuka życia

Taka filozofia przyświeca położonemu na Dolnym Śląsku Zamkowi Topacz Resort & Art Spa, wyjątkowemu miejscu z niezwykle bogatą, XIV-wieczną historią. Przekonaliśmy się o tym odwiedzając piękną, sezonową atrakcję zamku, czyli Tajemnicze Ogrody Lumina Park

Wybierając na niedzielny spacer Tajemnicze Ogrody Zamku Topacz, nie wiedzieliśmy nic o tym pięknym zamku. Przed wyruszeniem z Opola spytałam na Facebook’u czy na teren zamku, do Muzeum Motoryzacji i Tajemniczych Ogrodów możemy wejść z psem, błyskawicznie uzyskując odpowiedź, że TAK!

Zamek okazał się śliczny, ale tym razem oglądaliśmy go tylko z zewnątrz, bo przecież naszym głównym celem były Tajemnicze Ogrody, a później Muzeum Motoryzacji. Część hotelową opiszę Wam osobno, dlatego że moje szalone przyjaciółki przywiozły mnie tu nieco później na urodzinowy weekend SPA – niespodziankę.

W tym artykule pokażę Wam magię Tajemniczych Ogrodów, według tego stanu z listopada 2022 roku. Znajdują się one tuż za tym przepięknym zamkiem!

Zapraszamy na multimedialny spacer w milionie świateł po Lumina Parku Wrocław – Tajemnicze ogrody

Posiadając bilet wstępu do LuminaParku wjazd na teren zamku jest bezpłatny. Parking jest duży i już dojeżdżając do niego dzieci mocno się ekscytowały (ja w sumie też) oglądając, co nas czeka po wejściu głębiej. A tam czekała na nas

Trasa Tajemniczych Ogrodów

Jest ona naprawdę długa i radzimy ciepło się ubrać, bo gwarantujemy: nie będziecie chcieli stąd wychodzić. To wszystko za sprawą 14 tematycznych ogrodów rozmieszczonych na około 1,5 kilometrowym odcinku, jak np.: Ogród Gier, Ogród Dziwów, Ogród Skarbów, Ogród Muzyki, Ogród na wodzie, z dzikimi zwierzętami i dwumetrowymi kwiatami, które wyrosły na stawie, Ogród zoologiczny, Ogród Sztuki, gdzie kryją się Władcy Lasu, Świetliste Głowy, Abstrakcyjne Maski, Latające Balony, Ogród Strachów z dreszczykiem emocji i drzewem życia z niesamowitym świetlnym show. Spacer okazał się prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Czułam się tu jak na planie “Avatara”, a nasz, ubrany w ciepły kubraczek Miluś, nie wiedział o co chodzi, bo tyle się działo: światła, muzyka i inne psiaki, z którymi nieustannie chciał się zaprzyjaźniać.

Milenka bardzo emocjonalnie reagowała na to co czekało na nas w poszczególnych ogrodach, cała reszta w sumie też. To miejsce dla dużych i małych! Z fantastyczną muzyką i artystycznymi dziełami sztuki. Momentami było strasznie, momentami zabawnie.

Ogród zwiedza się po zmroku, bo wtedy czuć prawdziwą magię i klimat! My byliśmy tu od 16:30 i gdyby nie mróz -5 i plan odwiedzenia Muzeum Motoryzacji, pewnie zostalibyśmy w nim o wiele dłużej. Spójrzcie na trasę, ile niezwykłych miejsc czeka tu na odkrycie.

Na szczęście na trasie są budki z grzanym winem, kawą, gorącą czekoladą i herbatą, więc można się zagrzać, a nawet coś przekąsić !

Duże wrażenie (nawet na Milusiu) wywarły zwierzęta w części ZOO.

To idealne miejsce dla miłośników natury i magii, którzy pragną odwiedzić niezwykłe miejsce pełne tajemnic i uroku.

My, oprócz biletów do LuminaParku wykupiliśmy także bilety do Muzeum Motoryzacji, które także znajduje się na terenie Zamku Topacz. Odwiedzenie tych dwóch atrakcji jednego dnia to fantastyczny plan na całodniową wycieczkę z rodziną (w sezonie jesienno-zimowym, bowiem Tajemnicze Ogrody są atrakcją sezonową, czynną od listopada, przez okres świąteczno-noworoczny, aż do końca lutego).

@milusiowa_mama @lumina.park w Zamku Topacz to wspaniała wyprawa przedświąteczna! #park #lumina #światła #zima #lights #winter #spacer #zwierzęta #animals #music #spektakl #wroclaw #dolnyśląsk @Dolny Śląsk Travel ♬ Christmas Music – Memusic