Każdy z nas ma w sobie iskrę pasji, która płonie niejednokrotnie od dzieciństwa. Dla niektórych jest to fascynacja motoryzacją – od brzęczących zabawek zaczynając, a na majestatycznych samochodach kończąc. Nie jesteś w tej grupie? Nie martw się. To dwupoziomowe Muzeum Motoryzacji, znajdujące się na terenie Zamku Topacz Resort & Art SPA, zadowoli zarówno fanów motoryzacji, jak i pozostałych odwiedzających: i dorosłych i dzieci, wzbudzając ich ciekawość.

My odwiedziliśmy je po spacerze w Tajemniczych Ogrodach LuminaParku, położonego także, podobnie jak Muzeum Motoryzacji, na rozległym, przepięknie utrzymanym terenie Zamku Topacz. Spędziliśmy tu fantastyczny czas.

Muzeum posiada świetny kącik zabaw dla dzieci – nasi, mimo, że już nie tacy mali, wcale nie chcieli stąd wychodzić. Milena bawiła się w mechanika podnosząc auto w warsztacie na prawdziwym podnośniku, Michał ścigał się na wyścigach samochodowych, oboje chowali się niczym chomiki, przechodząc tunelami z holu do muzeum.

Dzieci mają tu okazję do poznania motoryzacji w sposób interaktywny i angażujący. Interaktywne wystawy, symulatory jazdy i różnego rodzaju warsztaty dla najmłodszych pozwalają na naukę poprzez zabawę. Dzieci mogą także stać się małymi odkrywcami, zgłębiając tajniki konstrukcji samochodów i ich działania.

Muzeum oczarowało wszystkich: mnie jeżdżącą samochodem i skuterem elektrycznym, Grześka kochającego gry samochodowe i jazdę na motorze, dzieci, które zachwycały się i starymi pojazdami (i tymi dużymi i tymi małymi) i atrakcjami dodatkowymi jakie wyeksponowane zostały w Muzeum. Taka mini galeria Spółdzielczego Domu Handlowego z działem zabawek , RTV i AGD znajduje się w holu głównym, dostępnym dla każdego

Za to jak pokazałam im, jakiego papieru toaletowego używało się kiedyś, Misiek stwierdził: Mamo w naszej szkole nadal jest taki sam!

Takie perełki i skarby skrywa parter Muzeum:

A takie cudeńka znajdują się na piętrze

My trochę przenieśliśmy się do innej epoki. Warto było !